TikTak.al

Lajme / Kontrabanda

Rreth 4 tonë mish të bardhë u tentuan të futen nga Serbia në Kosovë, i dyshuari ngatërroi rrugën dhe përfundoi në përrua
Lajme / Kontrabanda

Rreth 4 tonë mish të bardhë u tentuan të futen nga Serbia në Kosovë, i dyshuari ngatërroi rrugën dhe përfundoi në përrua

Rreth 4 tonë mish të bardhë janë tentuar të futën nga Serbia në Kosovë. Rasti ka ndodhur ditën e enjte, ku një person i dyshimtë ka devijuar rrugën dhe ka hyrë në një përrua së bashku me kamionin e tij, ku gjendej mishi, transmeton Telegrafi. “Leposaviq 11.04.2024-19:40. Raportohet se një kamion me targa te shtetit

Rrugët ilegale në veri, pak shpresë se mund të mbyllen
Lajme / Kontrabanda

Rrugët ilegale në veri, pak shpresë se mund të mbyllen

Për mbylljen e disa rrugëve ilegale dhe parandalimin e kontrabandës në veri, është krenuar së fundmi kryeministri Albin Kurti, duke i paraqitur si suksese të qeverisjes së tij tri vjeçare. Njoftimet mbi parandalimin e kontrabandës në veri të vendit, janë kthyer në njoftime të zakonshme të Policisë së Kosovës. Me to po krenohet edhe i

Scroll to Top