TikTak.al

Lajme / Kreu i LDK -së

Rugova, arkitekt i shtetit të Kosovës
Lajme / Kreu i LDK -së

Rugova, arkitekt i shtetit të Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë homazhe te varri i presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova me rastin e përvjetorit të 16-të të Pavarësisë. Me këtë rast kreu i kësaj partie, Lumir Abdixhiku, ka thënë se Ibrahim Rugova është arkitekt i shtetit të Kosovës. Ai ka kujtuar sakrificën e familjes Jashari për çlirimin e vendit dhe të

Populistët e majtë i patë, koha jonë po vjen
Lajme / Kreu i LDK -së

Populistët e majtë i patë, koha jonë po vjen

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, e ka kritikuar ashpër Qeverinë e drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, në trevjetorin e zgjedhjeve parlamentare. Në një takim me strukturat e LDK-së në Lipjan në Lipjan, Abdixhiku i ka quajtur pushtetarët populistë, të cilët në vitin e fundit të qeverisjes nuk mund të numërojnë asnjë projekt përmbajtësor. “Mobilizimi

Scroll to Top