TikTak.al

Lajme / Kritika ndaj pushtetit

Kurti fajtor për mosfutjen në agjendë për anëtarësim në KiE, ka humbur besimi ndaj institucioneve
Lajme / Kritika ndaj pushtetit

Kurti fajtor për mosfutjen në agjendë për anëtarësim në KiE, ka humbur besimi ndaj institucioneve

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, e konsideron fajtor ish-shefin e tij në qeversije, Albin Kurtin për mundësinë e dështimit të anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës. Sipas tij, Kurti e ka pranuar Asociacionin, njëjtë siç bëri me dhënien e tokës Manastirit të Deçanit. Këto veprime të kryeministrit Kurti, Abazi i sheh si taktizime

Tri vite të Qeverisë Kurti me afera korruptive, paaftësi dhe kundër secilit aleat
Lajme / Kritika ndaj pushtetit

Tri vite të Qeverisë Kurti me afera korruptive, paaftësi dhe kundër secilit aleat

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka thënë se në këto tri vite të Qeverisë Kurti mjaftuan që premtimet Kryeministri t’i kthejë në mashtrim dhe shpresat në zhgënjim, shkruan Reporteri.net. Këto tri vite, kryetari Krasniqi i ka cilësuar si keqqeverisje me afera korruptive e paaftësi, e që sipas tij është përkeqësuar edhe jeta

Scroll to Top