TikTak.al

Lajme / Kritikë

Duhej të dëgjohej kërkesa e ndërkombëtarëve
Lajme / Kritikë

Duhej të dëgjohej kërkesa e ndërkombëtarëve

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Nik Gjeloshaj ka folur në lidhje me Asociacionin. Ai është shprehur se Kosova si shtet prej që ekziston ka bërë disa marrëveshje në të cilat është obliguar për Asociacionin. Gjeloshaj tha se për të është pakuptimtë që Kosova të mbetet e paintegruar apo e paanëtarësuar për një çështje e cila

Shkuarja në zgjedhje përmes dorëheqjes së kryeministrit Kurti nuk po duket opsion real
Lajme / Kritikë

Shkuarja në zgjedhje përmes dorëheqjes së kryeministrit Kurti nuk po duket opsion real

Sekretarja e përgjithshme e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend, mes tjerash, ‘darkën e punës’, ku janë takuar kryeministri Kurti dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, si dhe për çështjen e Asociacionit. E për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës (KiE), Çitaku

Kur Kosova koordinohet me aleatët anëtarësohet, nuk kushtëzohet
Lajme / Kritikë

Kur Kosova koordinohet me aleatët anëtarësohet, nuk kushtëzohet

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti rreth kushtëzimit nga shtetet evropiane që po i bëhet për anëtarësim në Këshill të Evropës, shkruan Reporteri.net. Franca dhe Gjermania kanë kërkuar kushtëzimin e anëtarësimit në Këshillin e Evropës me Asociacionin e komunave me shumicë serbe. Ndërsa, Qeveria e Kosovës

Scroll to Top