Kurti ka bërë gabime të jashtëzakonshme në marrëdhëniet me ShBA-në
Lajme / Kufizimet

Kurti ka bërë gabime të jashtëzakonshme në marrëdhëniet me ShBA-në

Visar Ymeri, ka thënë se kreu i ekzekutivit, Albin Kurti, në raport me marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka bërë gabime të jashtëzakonshme. Këto deklarime, ish-kryetari i VV-së i ka bërë në “Debat Plus”, derisa ka komentuar raportimin e gazetës online Reporteri.net se SHBA ka limituar nivelin e bashkëpunimit dhe takimeve me kryeministrin