Diell, shi e rrufe – moti për pesë ditët e ardhshme
Lajme / Maksimalja 22 gradë Celsius

Diell, shi e rrufe – moti për pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme. Sipas parashikimit, do të kemi mot me diell dhe me reshje shiu. E hënë – Mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë