Serbia po hakmerret për votimin në Asamble të KiE-së, po i mban të bllokuar disa autobusë të Kosovës në kufi me Kroacinë
Lajme / Mbi 300 udhëtarë

Serbia po hakmerret për votimin në Asamble të KiE-së, po i mban të bllokuar disa autobusë të Kosovës në kufi me Kroacinë

Sekretari i Zyrës ndërlidhëse të Kosovës në Serbi, Fatmir Haxholli ka  thënë se në hakmarrje dhe nervozizëm absurd ndaj votimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, për anëtarësimin e Republikës së Kosovës në këtë institucion ndërkombëtar, autoritetet kufitare të Serbisë, në pikëkalimin ‘Batrovci’, Serbi – Kroaci, nga mesnata po i mbajnë të bllokuar së