Parashikimi i motit për pesë ditë, temperaturat shkojnë deri në 35 gradë Celsius
Lajme / Minimalja 10 gradë Celsius

Parashikimi i motit për pesë ditë, temperaturat shkojnë deri në 35 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik e ka publikuar parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme. Nga e hëna në të premten, mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas IHMK-së, temperaturat do të shkojnë deri në 35 gradë Celsius. Bëhet thirrje që personat me sëmundje kronike të kenë kujdes dhe mos t’i