TikTak.al

Lajme / Njoftimi

Inspektorati policor thotë se do të hetojë konkursin e gradimit për rreshter në polici
Lajme / Njoftimi

Inspektorati policor thotë se do të hetojë konkursin e gradimit për rreshter në polici

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se do të hetojë dhe do të inspektojë konkursin e gradimit për rreshter në Policinë e Kosovës. IPK thekson se ka pranuar disa ankesa dhe informacione nga burime të ndryshme për mbarëvajtjen e procesit të këtij konkursi me pretendime për shkelje të ndryshme. “Hetuesit e IPK-së fillimisht kanë analizuar

Kurti bën sot homazhe në përkujtim të masakrës së Studenicës dhe masakrës së Llashticës
Lajme / Njoftimi

Kurti bën sot homazhe në përkujtim të masakrës së Studenicës dhe masakrës së Llashticës

Kryeministri Albin Kurti do të bëjë sot homazhe në përkujtim të Masakrës në Studenicë dhe Masakrës në Llashticë. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit, Kurti do të shkojë për homazhe në Studenicë të Istogut, në orën 10:00, ndërkohë në Llashticë të Gjilanit në orën 17:30. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në

Erëra të forta paralajmërohen për nesër në Prishtinë, Komuna njofton se do ta izolojë zonën rreth objektit të saj në Dragodan
Lajme / Njoftimi

Erëra të forta paralajmërohen për nesër në Prishtinë, Komuna njofton se do ta izolojë zonën rreth objektit të saj në Dragodan

Komuna e Prishtinës ka apeluar tek qytetarët që të kenë kujdes pasi nesër parashihet të ketë erëra të forta, që mund të sjellin edhe dëme materiale. Ata po ashtu njoftuan se do ta izolojnë zonën përreth objektit të Kryeqytetit në lagjen “Arbëria” në Prishtinë. “Nesër, e diel, 11.02.2024, Drejtoria për Siguri dhe Emergjenca do të

Scroll to Top