Dialogu e vetmja rrugë e mundshme përpara
Lajme / Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë

Dialogu e vetmja rrugë e mundshme përpara

Përfaqësuesja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh ka pritur sot në takim të ngarkuarin e qeverisë gjermane për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, shkruan Reporteri.net. Ziadeh dhe Sarrazin kanë folur për situatën aktuale një vit pas marrëveshjes së nënshkruar në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë. Në njoftimin e UNMIK-ut në platformën “X”, thuhet se ata kanë theksuar se