“Ministrat e paaftë”, “Qeveria injoroi arsimtarët, policët e kategoritë tjera”, kritikat që LDK sot ia bëri pushtetit
Lajme / Opozita kundër ekzekutivit

“Ministrat e paaftë”, “Qeveria injoroi arsimtarët, policët e kategoritë tjera”, kritikat që LDK sot ia bëri pushtetit

Partia opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës ka vazhduar edhe sot kritikat ndaj Qeverisë Kurti, ku deputetët e zyrtarë të tjerë të këtij subjekti e kanë kritikuar për injorim të kategorive të ndryshme, si mësuesve, policëve, pensionistëve etj, dhe i kanë quajtur ministrat të paaftë, shkruan Reporteri.net. Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, thotë se sipas raportit