Escobar nga Brukseli flet me gazetarë për hapat e ardhshëm në dialogun Kosovë-Serbi
Lajme / Para vizitës në Prishtinë

Escobar nga Brukseli flet me gazetarë për hapat e ardhshëm në dialogun Kosovë-Serbi

Këtë të marte Zëvendësndihmës Sekretari për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike i SHBA-së, Gabriel Escobar, do të mbajë një konferencë për media ku do të flasë për çështjen e dialogut Kosovë-Serbi. “Zëvendësndihmës Sekretari Escobar do të diskutojë qëllimet e Departamentit në Ballkanin Perëndimor, me vëmendje të veçantë për marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe hapat e