Lajçak paralajmëron fazë të re të procesit me lidershipin e ri të BE-së
Lajme / Përfundimi i mandatit

Lajçak paralajmëron fazë të re të procesit me lidershipin e ri të BE-së

Diplomati sllovak, Miroslav Lajçak së shpejti do ta lë postin e emisarit special të Bashkimit Evropian  për Ballkanin Perëndimor dhe ndërmjetësit të dialogut Kosovë -Serbi. BE-ja e ka nominuar për Ambasador në Zvicër ndërsa vet Lajçak zbulon se mandati i tij skadon më 31 gusht. “Ka qenë gjithmonë e qartë sepse mandati i përfaqësuesve specialë