Kosova do gjejë rrugë dhe mënyra për të vënë drejtësi
Lajme / Përvjetori

Kosova do gjejë rrugë dhe mënyra për të vënë drejtësi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë homazhe me rastin e 25-vjetorit të masakrës në burgun e Dubravës ku forcat serbe vranë dhe masakruan 116 të burgosur, raporton Gazeta Online Reporteri.net. Përmes një komunikate për media, Zyra e Kryeministrit njofton se Kurti ka përmendur edhe intelektualin shqiptar, Ukshin Hoti, i cili është i