TikTak.al

Lajme / Politikë

Takimi i shefave të GP të opozitës, Arben Gashi e Besnik Tahiri tregojnë se çka biseduan në drekë me Abelard Tahirin
Lajme / Politikë

Takimi i shefave të GP të opozitës, Arben Gashi e Besnik Tahiri tregojnë se çka biseduan në drekë me Abelard Tahirin

Ndonëse për momentin nuk po bëhen bashkë në nismën e Partisë Demokratike të Kosovës për shpërndarjen e Kuvendit, të paktën pauza e drekës sot i bëri bashkë tre shefat e grupeve parlamentare të opozitës, Abelard Tahirin e PDK-së, Arben Gashin e LDK-së dhe Besnik Tahirin e AAK’së. Gazeta Online Reporteri.net kapi sot një video, ku

Haradinaj thotë se koalicioni që ai i prinë po kthehet “në forcë serioze politike”
Lajme / Politikë

Haradinaj thotë se koalicioni që ai i prinë po kthehet “në forcë serioze politike”

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni të cilit i prinë, atë me Nismën Socialdemokrate dhe Listën Konservatore, “është kthyer në forcë serioze politike”, përcjell Reporteri.net. Haradinaj ka thënë se besimi për Aleancën po rritet e zgjerohet si brenda ashtu edhe jashtë Kosovës por edhe tek aleatët. “Aleanca

Scroll to Top