Kosova nuk i fal krimet e Serbisë por gjithnjë falënderuese ndaj aleatëve
Lajme / Postimi i kryeministrit

Kosova nuk i fal krimet e Serbisë por gjithnjë falënderuese ndaj aleatëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në 25 vjetorin e nënshkrimit të marrëveshjes së Kumanovës, e cila i dha fund luftës në Kosovës, ka thënë se janë falënderues për ndihëm dhe mbështetjen e ndërkombëtarëve në çlirimin e vendit, ndërsa shtoi se Kosova nuk do t’i harrojë e falë kurrë krimet e krimet e Serbisë, shkruan Reporteri.net.