Lidhja e Prizrenit i bën bashkë liderët e përçarë
Lajme / Prishja e raporteve

Lidhja e Prizrenit i bën bashkë liderët e përçarë

Një letër e ish-koleges së saj nga “Guxo”, kryediplomatja Donika Gërvalla, muajin e kaluar në Strasburg për çështjen e anëtarësimit në KiE shfaqi përçarjet mes presidentes Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti. Presidentja nuk ishte njoftuar për këtë hap diplomatik, ndërsa i reagoi ashpër Glauk Konjufcës, i cili tha se ky moskoordinim kishte ndodhur për