Osmani, Kurti e Konjufca organizojnë pritje të përbashkët për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës
Lajme / Pritja shtetërore

Osmani, Kurti e Konjufca organizojnë pritje të përbashkët për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës

Njëzet e pesë vjet më parë, në Kosovë hynë trupat paqeruajtëse të NATO-s. Kosova, këto ditë po zhvillon organizime të ndryshme për ta shënuar këtë ditë, shkruan Reporteri.net. Për të mërkurën në orën 17:00 është paralajmëruar pritja shtetërore nga Presidentja Vjosa Osmani, Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe Kryeministri Albin Kurti, në 25 vjetorin e