Marrëveshja duhet të adresohet nga Kurti e Vuçiqi
Lajme / Propozimet

Marrëveshja duhet të adresohet nga Kurti e Vuçiqi

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka folur për takimin e sotëm që u zhvillua në Bruksel, shkruan gazeta online Reporteri.net. Lajçaku, tha se me dy kryenegociatorët, Besnik Bislimin dhe Petar Petkoviqin, janë dakorduar që të hënën (më 25 mars) të takohen sërish në Bruksel. “Prita dy kryenegociatorët për