TikTak.al

Lajme / Reagime

Vendimi për barnatore të revokohet
Lajme / Reagime

Vendimi për barnatore të revokohet

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se vendimi për barnatoret duhet të revokohet sepse më së shumti i atakon pensionistët dhe të moshuarit. Tahiri ka thënë se barnatoret e vogla nuk janë të furnizuara mjaftueshëm dhe po krijohen radhë të gjata për tu furnizuar me medikamente. “Çfarë logjike ka një vendim

Nihilist e cinik, do të mbetesh pa asnjë rezultat
Lajme / Reagime

Nihilist e cinik, do të mbetesh pa asnjë rezultat

Sekretarja e Përgjithshme e PDK-së, Vlora Çitaku, i ka reaguar kryeministrit të vendit, Albin Kurti, për deklaratën e tij të fundit për SHBA-në. Çitaku i tha Kurtit se Amerika nuk e sheh me sytë e tij Serbinë, por as Kosovën, pasi sipas saj, në sytë e Kurtit, Kosova është shkatërruar qe dy dekada. “Po, Albin

Deputetja proserbe e proruse e Malit të Zi votoi kundër Kosovës në Paris, reagime në Podgoricë
Lajme / Reagime

Deputetja proserbe e proruse e Malit të Zi votoi kundër Kosovës në Paris, reagime në Podgoricë

Votimi kundër raportit për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës nga përfaqësuesja e Malit të Zi në Komisionin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit për politikën dhe demokracinë, shkaktoi reagime të ashpra tek opozita në Malin e Zi. “Vota e kryetares së delegacionit malazez Maja Vukiçeviç, e cila është përfaqësuese e partisë pro-ruse dhe pro-serbe

Scroll to Top