TikTak.al

Lajme / Reagimi

Spanjës e as shteteve të tjera evropiane s’iu bën nder të jenë në një anije me Rusinë sa i përket Kosovës
Lajme / Reagimi

Spanjës e as shteteve të tjera evropiane s’iu bën nder të jenë në një anije me Rusinë sa i përket Kosovës

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas vendimit të Spanjes për të njohur Palestinën shtet, ndërkohë që Madridi zyrtar ende vazhdon mos ta njohë pavarësinë e Kosovës, raporton  Gazeta Online Reporteri.net. Në një postim në platformën X, Hoxhaj ka thënë se as Spanjës e asnjë shteti tjetër evropian nuk i bën nderë

Do të hyjmë në KiE, është çështje kohe
Lajme / Reagimi

Do të hyjmë në KiE, është çështje kohe

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pasi sot në Komitetin e Ministrave nuk është futur në rend dite çështja e anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës. Osmani ka thënë se Kosova do të jetë anëtarja e 47 e Këshillit të Evropës dhe se kjo është vetëm thjeshtë çështje kohe. Osmani tutje ka thënë

Kontratat njëburimore të qeverisë, LDK kërkon të themelohet komision hetimor parlamentar
Lajme / Reagimi

Kontratat njëburimore të qeverisë, LDK kërkon të themelohet komision hetimor parlamentar

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar themelimin e komisionit hetimor parlamentar për të gjitha kontratat direkte të Qeverisë Kurti, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Në një njoftim në faqen zyrtare në Facebook të kësaj partie, thuhet se LDK do të shfrytëzojë të gjitha mekanizmat institucional ligjor e kushtetues deri në zbardhjen e të gjitha rasteve ku

Scroll to Top