TikTak.al

Lajme / Rregullorja e BQK-së

Kosova s’ka qenë dhe s’është kundër dinarit, Beogradi po insiston në “cash” se paguan disa njerëz që nuk duhet
Lajme / Rregullorja e BQK-së

Kosova s’ka qenë dhe s’është kundër dinarit, Beogradi po insiston në “cash” se paguan disa njerëz që nuk duhet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur edhe për çështjen e dinarit gjatë vizitës së tij në veri, ku theksoi sërish se Kosova nuk ka qenë dhe as nuk është kundër dinarit, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Kreu i Qeverisë tha se Serbia mund të vazhdojë t’u dërgojë serbëve dinarë, por që e vetmja pagesë është

Qëndrime të kundërta në takimin mes Lajçakut dhe Bislimit për dinarin
Lajme / Rregullorja e BQK-së

Qëndrime të kundërta në takimin mes Lajçakut dhe Bislimit për dinarin

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialog, Miroslav Lajçak sot ka takuar në Prishtinë zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimin. Emisari evropian tha para gazetarëve se me Bislimin kanë diskutuar për normalizim të marrëdhëneve mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe për rregulloren e re të Bankës Qendrore të Kosovës, shkruan Reporteri.net. Ai foli edhe për

Ndërkombëtarët e kanë ditë që nën qeverisjen e VV-së do të merret një vendim i tillë, s’është i njëanshëm
Lajme / Rregullorja e BQK-së

Ndërkombëtarët e kanë ditë që nën qeverisjen e VV-së do të merret një vendim i tillë, s’është i njëanshëm

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk beson se do të ketë lëkundje të relacioneve në mes Kosovës dhe shteteve mike të saj pas vendimit të BQK-së për dinarin. Konjufca tha se shtetet mike gjithnjë e këshillojnë dhe e shtyjnë përpara Kosovën që të veprojë ashtu siç mendojnë ato, por sipas tij, Kosova

Scroll to Top