TikTak.al

Lajme / Samiti

Kurti udhëton drejt Malit të Zi, publikohet agjenda
Lajme / Samiti

Kurti udhëton drejt Malit të Zi, publikohet agjenda

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Mal të Zi, ku do të marrë pjesë në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian. Sonte ai do të marrë pjesë në darkën e liderëve të shtruar nga Kryeministri i Malit të Zi, Milojko Spajic, ndërkaq nesër do të jetë folës

Sot vendin e kishe në Tiranë, refuzove qindra-miliona investime për ligjërata boshe
Lajme / Samiti

Sot vendin e kishe në Tiranë, refuzove qindra-miliona investime për ligjërata boshe

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për pjesëmarrjen e tij vetëm virtualisht në Samitin e përbashkët të Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor që po mbahet në Tiranë. Krasniqi Ka thënë se kreu i ekzekutivit zgjodhi të mbajë ligjërata boshe në Irlandë të Veriut, në vend se

Scroll to Top