Nuk votohet Projektligji për shëndetin riprodhues, Konjufca thotë se Rrahmani i VV-së nuk po voton
Lajme / Seanca

Nuk votohet Projektligji për shëndetin riprodhues, Konjufca thotë se Rrahmani i VV-së nuk po voton

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka kritikuar një deputet të Lëvizjes Vetëvendosje se nuk po merr pjesë qëllimshëm në votim në mënyrë që të mos kalohet e miratohet Projektligji për shëndetin riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekësor. “Një deputet nga mazhoranca qëllimshëm nuk po voton e provojmë edhe herën e tretë dhe pastaj