Niveli i ujit në liqenin e Ujmanit aktualisht më i larti
Lajme / Siguria e digës

Niveli i ujit në liqenin e Ujmanit aktualisht më i larti

Ministrja e Ekonomisë Artane Rizvanolli, njoftoi se së bashku me zëvendësministrat Getoar Mjeku dhe Nenaq Stanojeviq, janë mirëpritur nga kryeshefi i Ndërmarrjes Hidroekonomike “Ibër-Lepenci”, Faruk Mujka, përcjell Reporteri.net.  Ajo tha se nivelet e ujit në digën e liqenit të Ujmanit aktualisht janë ndër më të lartat me 303 milionë metra kub, teksa shtoi se me