Macron mirëpret Bidenin në Paris, Ukraina në krye të agjendës
Lajme / Siguria globale

Macron mirëpret Bidenin në Paris, Ukraina në krye të agjendës

Presidenti francez, Emmanuel Macron e ka mirëpritur të shtunën presidentin amerikan, Joe Biden në Paris, duke konsideruar që vizita e zyrtarit të lartë amerikan shpërfaq lidhjet e fuqishme mes dy shteteve për çështjet e sigurisë globale. Biden është pritur me nderime të larta dhe dy presidentët më pas kanë kryer homazhe te ushtarët e rënë