Bislimi thotë se dialogu përballet me refuzimet e shpeshta nga Serbia
Lajme / Takim me ndërkombëtarët

Bislimi thotë se dialogu përballet me refuzimet e shpeshta nga Serbia

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi në një takim me përfaqësuesit nga Shoqata për Evropën Juglindore ka folur për dialogun me Serbinë. Gjatë këtij takimi ai ka thënë se Kosova mbetet palë konstruktive dhe e përkushtuar, përcjell gazeta online Reporteri.net. “Por procesi po përballet me refuzimet e shpeshta të palës tjetër për avancim tutje në shumë