Paqja në rajon arrihet vetëm nëpërmjet normalizimit të raporteve Kosovë-Serbi
Lajme / Takimet me Kurtin e Vuçiqin në Mynih

Paqja në rajon arrihet vetëm nëpërmjet normalizimit të raporteve Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, ka thënë se stabiliteti i qëndrueshëm dhe paqja në rajon mund të arrihen vetëm nëpërmjet normalizimit të raporteve në mes të Kosovës dhe Serbisë. Në një postim në platformën X, Borrelli ka lajmëruar për takimet që ka pasur në Mynih me