Serbia ende nuk është dënuar për sulmin në Banjskë
Lajme / Takimi me kongresistin amerikan

Serbia ende nuk është dënuar për sulmin në Banjskë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz ka takuar ditën e sotme kongresistin republikan, Keith Self, shkruan Reporteri.net. Në komunikatën e lëshuar nga MPJD, Gërvalla e ka njoftuar kongresistin republikan për kërcënimet e vazhduesme të Serbisë ndaj Kosovës, dhe ka përmendur se nuk ka asnjë pasojë për Serbinë pas sulmit të shtatorit në