TikTak.al

Lajme / Takimi

Siguria e Kosovës temë e komandantit të KFOR-it dhe disa ambasadorëve
Lajme / Takimi

Siguria e Kosovës temë e komandantit të KFOR-it dhe disa ambasadorëve

Komandanti i KFOR-it, Ozkan Ulutas, është takuar sot me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, zv/shefin e Misionit të Mbretërisë së Bashkuar, Paul O’Connor, ambasadorin e Francës, Olivier Guerot, zv/shefin e misionit të Gjermani, Matthias Conrad, ambasadorin e Italisë, Antonello De Riu, ambasadorin e Turqisë, Tunç Angili dhe zëvendësen e zyrës së

Memli Krasniqi e pret në zyrë Hovenierin, e njofton pse PDK-ja po kërkon zgjedhje të parakohshme
Lajme / Takimi

Memli Krasniqi e pret në zyrë Hovenierin, e njofton pse PDK-ja po kërkon zgjedhje të parakohshme

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka bërë të ditur se sot ka pritur në zyrën e Grupit Parlamentar të PDK-së, ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Krasniqi tha se me ambasadorin  Hovenier, kanë diskutuar për zhvillimet e fundit politike në vend, konkretisht për kërkesën e PDK-së për zgjedhje të parakohshme në vend. “Ambasadorin Hovenier

Shefja e UNMIK-ut takohet me Daçiqin në Beograd, diskutojnë për formimin e Asociacionit
Lajme / Takimi

Shefja e UNMIK-ut takohet me Daçiqin në Beograd, diskutojnë për formimin e Asociacionit

Përfaqësuesja speciale e Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së dhe shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçiq dhe shefin e të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Petar Petkoviqin. Në një njoftim, zyra e UNMIK-ut ka thënë se Ziadeh e ka theksuar rëndësinë e vazhdimit të përpjekjeve për

Anëtarësimi në KiE hap i rëndësishëm për fuqizimin e të drejtave të njeriut në Kosovë
Lajme / Takimi

Anëtarësimi në KiE hap i rëndësishëm për fuqizimin e të drejtave të njeriut në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës do të ishte hap i rëndësishëm për fuqizimin dhe avancimin e mëtejmë të të drejtave të njeriut.   Gjatë takimit me Bertrand Bouyx, kryetar i Komitetit për Çështje Politike dhe Demokraci në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Osmani ka

Të hiqen sanksionet e BE-së, qytetarët s’duhet të vuajnë pasojat e Qeverisë së papërgjegjshme
Lajme / Takimi

Të hiqen sanksionet e BE-së, qytetarët s’duhet të vuajnë pasojat e Qeverisë së papërgjegjshme

Në selinë e Partisë Demokratike të Kosovës, kryetari Memli Krasniqi, priti shefin e zyrës së BE-së, ambasadorin Tomas Szunyog, Ambasadorin e Francës, Olivier Guerot, Zëvendës-Ambasadorin e Gjermanisë, Matthias Conrad dhe Zëvendës-Ambasadorin e Italisë, Ugo Ferrero– me të cilët thotë se diskutoi për zhvillimet aktuale politike në vend, përcjell Reporteri.net. “Diplomatëve evropianë u shpreha shqetësimin tim

Scroll to Top