Mot i ndryshueshëm sot, pasdite priten rrebeshe shiu e erëra të fuqishme
Lajme / Temperaturat deri në 26 gradë

Mot i ndryshueshëm sot, pasdite priten rrebeshe shiu e erëra të fuqishme

I ndryshueshëm parashihet moti edhe ditën e martë, por që mbetet i ngrohtë dhe më i lagësht. Fillimisht do të ketë intervale me diell. Pasdite me zhvillime të vranësirave më vonë priten edhe rrebeshe shiu e bubullima, që në pjesë të vendit edhe mund të zhvillohen në stuhi me erëra të fuqishme dhe reshje të