KFOR ka katërfishuar praninë në veri
Lajme / Tensionet dhe sulmi në Banjskë

KFOR ka katërfishuar praninë në veri

Komandanti i misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, KFOR, Ozkan Ulutas, kanë thënë se kanë katërfishuar praninë në veri të Kosovës. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Ultas ka thënë se pas rritjes së tensioneve vitin e kaluar, NATO-ja ka dërguar qindra trupa shtesë. Ai ka siguruar se KFOR do të vazhdojë të angazhohet