Gjendet një granatë dore në fshatin Mogillë në Kllokot, dyshohet se është qysh nga paralufta
Lajme / Tërhiqet nga FSK-ja dhe KFOR-i

Gjendet një granatë dore në fshatin Mogillë në Kllokot, dyshohet se është qysh nga paralufta

Ditën e djeshme një serb në fshatin Mogillë, komuna e Kllokotit ka njoftuar se gjatë kryerjes se disa punieve në oborr, nën rrënojat e një shtëpie të vjetër të pabanuar ka vërejtur një mjet të dyshuar shpërthyes, shkruan gazeta online Reporteri.net. Njësitet relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku nga hetime mësohet se mjeti