Zemra e Albright do të shpërthente nga gëzimi
Lajme / Uashington

Zemra e Albright do të shpërthente nga gëzimi

Gjatë ditës së djeshme është bërë inaugurimi i objektit të Ambasadës së Kosovës në Uashington. Në inaugurim mori pjesë kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla e aty prezent ishte edhe ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien, shkruan gazeta online Reporteri.net. O’Brien, deklaroi se SHBA ka qenë dhe do të jetë gjithmonë një