Forca e njeriut qëndron në durimin, veprat humane e respektin e ndërsjellë
Lajme / Urimi i presidentes

Forca e njeriut qëndron në durimin, veprat humane e respektin e ndërsjellë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i ka uruar besimtarët myslimanë për Ramazan. Ajo ka thënë se forca e njeriut qëndron në durimin, veprat humane dhe respektin e ndërsjellë. “Pas mesnate, me syfyrin e parë, fillon muaji i shenjtë i Ramazanit. I uroj të gjithë qytetarëve tanë të besimit islam agjërim