Dyshohet për disa vepra penale, mes tyre edhe për vrasje të rëndë në tentativë
Lajme / Veri

Dyshohet për disa vepra penale, mes tyre edhe për vrasje të rëndë në tentativë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për arrestimin në Bërnjak të një serbi që ishte në kërkim policor, shkruan gazeta online Reporteri.net. S.S dyshohet për disa vepra penale: ‘vrasje e rëndë në tentativë’, ‘sulm ndaj personit zyrtar’, ‘mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armës’, ‘thirrje për rezistencë, pjesëmarrja në turmë dhe huliganizëm