TikTak.al

Lajme / Video

Kurti bashkë me ministra dhe deputetë në Tiranë për homazhe për Kadarenë
Lajme / Video

Kurti bashkë me ministra dhe deputetë në Tiranë për homazhe për Kadarenë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrat e tij dhe deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, kanë arritur në Teatrin e Tiranës për të bërë homazhe pranë arkivolit të poetit shqiptar, Ismail Kadare. Pos kryeministrit, për homazhe dhe ceremoninë e varrimit, do të marrin pjesë edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeparlamentari, Glauk Konjufca. Kadare

Po bëhet zgjidhje për 20- 30 vitet e ardhshme
Lajme / Video

Po bëhet zgjidhje për 20- 30 vitet e ardhshme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka dhënë detaje për punimet në rrugën “Nekibe Kelmendi”, që të çon te Pallati i Drejtësisë. Ai tha se këto punime janë duke vazhduar me intensitet të lartë dhe pasi të përfundojë pjesa tjetër e rrugës nga Gorenje në Veternik, do të ndërtohet një rrethrrotullim. Sipas tij, me ndërtimin e

Serbët nisin të mblidhen në Gazimestan për ‘Vidovdan’, policia i kontrollon në hyrje
Lajme / Video

Serbët nisin të mblidhen në Gazimestan për ‘Vidovdan’, policia i kontrollon në hyrje

Qytetarët e komunitetit serb kanë nisur të mblidhen në Gazimestan, ku pritet që të shënojnë festën religjioze ortodokse të Vidovdanit. Para tyre në këtë vend janë pozicionuar njësi  policore, të cilët po kryejnë kontrolle, transmeton gazeta online Reporteri.net. Vitin e kaluar shumica prej serbëve të mbledhur mbanin bluza me thirrje nacionaliste, të cilët më pas

Përmbytet garazhi nëntokësor në Fushë-Kosovë, banorët ankohen për cilësinë e punimeve
Lajme / Video

Përmbytet garazhi nëntokësor në Fushë-Kosovë, banorët ankohen për cilësinë e punimeve

Vërshimet e së dielës në Kosovë kanë shkaktuar dëme të shumta nëpër vende të ndryshme. Madje, shumë ndërtesa kolektive pësuan dëme të mëdha nga përmbytjet. Një lexues i gazetës online Reporteri.net ka dërguar një video në adresë të mediumit, ku shihet garazha e përmbytur nga reshjet e mëdha. Në një garazhë nëntokësore në një ndërtesë

Aplikoni për punësim në institucionet publike të Kosovës
Lajme / Video

Aplikoni për punësim në institucionet publike të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ka bërë thirrje të rinjve e të rejave të komunitetit joshumicë, që të aplikojnë në thirrjet e hapura për punësim në institucionet publike të vendit tonë. Ai ka shpërndarë dhe një video, ku flet më detajisht lidhur me këtë çështje. “Para këtij adresimi, keni mund të shihni e dëgjoni

Të shtëna armësh në Breg të Diellit, forca të shumta policie dhe autoambulanca në vendin e ngjarjes
Lajme / Video

Të shtëna armësh në Breg të Diellit, forca të shumta policie dhe autoambulanca në vendin e ngjarjes

Lagjia “Bregu i Diellit 2” sonte është tronditur nga të shtënat me armë. Në afrësi të vendit ku është gjaujtur janë mbledhur forca të shumta të Policisë së Kosovës, shkruan gazeta online Reporteri.net. Po ashtu atz është parë edhe makina e automabulancës. Reporteri.net ka siguruar video nga vendi i ngjarjes. Por, Policia ende nuk ka

Scroll to Top