Teksasi merr vendim që të shënojë 17 shkurtin, Ditën e Pavarësisë së Kosovës
Lajme / Vizita e presidentes Osmani

Teksasi merr vendim që të shënojë 17 shkurtin, Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka njoftuar se ka pasur një takim me guvernatorin e Teksasit, Greg Abbott. Osmani ka thënë se me Abbott kanë diskutuar për thellimin e bashkëpunimit në në fushën e tregtisë, investimeve të jashtme, bujqësisë, teknologjisë informative, arsimit dhe fushave të tjera me interes të përbashkët. Presidentja Osmani tha se Teksasi