Osmani nderohet në Teksas, një qytet atje e bën festë pavarësinë e Kosovës
Lajme / Vizita në SHBA

Osmani nderohet në Teksas, një qytet atje e bën festë pavarësinë e Kosovës

Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani iu dhurua vendimi i qytetit Forth Worth me të cilin nderohet dhe kremtohet pavarësia e Kosovës.  Kështu ka njoftuar Presidenca në një njoftim në Facebook. Osmani gjatë vizitës zyrtare në Teksas e ka takuar nënkryetaren e qytetit Fort Worth, Gyna M. Bivens. “Në një ceremoni të organizuar, Presidentja Osmani ka