Blinkeni nuk erdhi në Kosovë për faj të Kurtit
Lajme / Vizita në Shqipëri

Blinkeni nuk erdhi në Kosovë për faj të Kurtit

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se në vend të Shqipërisë, Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do ta vizitonte Kosovën, nëse Albin Kurti do ta mbante fjalën dhe nëse do të kishte sjelljet e një burrështetasi. Haziri në RTV Dukagjini ka thënë se “jo”-ja e Kurtit për dinarin bëri që Blinkeni ta vizitojë