Osmani ia dhuron flamurin e Kosovës kryetarit të qytetit Wylie, përurohet pllaka me emrin e Nënë Terezës
Lajme / Vizita në Teksas

Osmani ia dhuron flamurin e Kosovës kryetarit të qytetit Wylie, përurohet pllaka me emrin e Nënë Terezës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë vizitës së saj zyrtare në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), është pritur në takim nga kryetari i qytetit Wylie, Mathew Porter. Ndërkaq në një ceremoni të mbajtur Collin County, Osmani para anëtarëve të Këshillit të Qytetit, nxënësve dhe mërgatës shqiptare ka mbajtur një fjalim për rëndësinë