TikTak.al

Lajme / Vizita

O’Brien të shtunën në Beograd për takime me udhëheqësit e Serbisë
Lajme / Vizita

O’Brien të shtunën në Beograd për takime me udhëheqësit e Serbisë

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien, do ta vizitojë Beogradin këtë të shtunë, për takime me liderët e Serbisë, presidentin Aleksandar Vuçiq dhe kryeparlamentaren Ana Bërnabiq, njoftoi të premten Presidenca serbe. Zyrtari i lartë amerikan do të takohet së pari me Bërnabiqin dhe pastaj me presidentin Vuçiq mëngjesin e së shtunës

Jemi të fokusuar në rritjen e marrëdhënieve tregtare dhe zhbllokimin e potencialit ekonomik
Lajme / Vizita

Jemi të fokusuar në rritjen e marrëdhënieve tregtare dhe zhbllokimin e potencialit ekonomik

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani përmes një shkrimi të “X” ka bërë të ditur se është në Doha të Katarit me një delegacion të bizneseve kosovare. Ajo është shprehur se janë të fokusuar ndër të tjera në krijimin e partneriteteve, rritjen e marrëdhënieve tregtare dhe zhbllokimin e potencialit ekonomik. “Diplomacia ekonomike në veprim! Jemi në

Scroll to Top