SHBA-ja e BE-ja shprehin keqardhje për thirrjet për bojkotimin e votimit në veri
Lajme / Votimi i 21 prillit

SHBA-ja e BE-ja shprehin keqardhje për thirrjet për bojkotimin e votimit në veri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian janë shprehur të zhgënjyer me thirrjet që të bojkotohet procesi i votimit në veri, shkruan gazeta online Reporteri.net. Nga Ambasada Amerikanë në Prishtinë kanë komentuar thirrjen që ka bërë Lista Serbe për bojkotimin e votimit për shkarkimin e kryetarëve shqiptarë në katër komunat në veriun e Kosovës