TikTak.al

Lajme

Foto/ Nuk u kap në kamera, shikoni momentin kur një tjetër tifoz shqiptar futet në fushë gjatë ndeshjes me Kroacinë
Kryesore, Lajme, Sport, Të Fundit

Foto/ Nuk u kap në kamera, shikoni momentin kur një tjetër tifoz shqiptar futet në fushë gjatë ndeshjes me Kroacinë

Edhe në ndeshjen e dytë të Kombëtares, këtë herë me Kroacinë, sërish një tjetër tifoz shqiptar ka hyrë në fushën e blertë. Ai është ndaluar shumë shpejt nga siguria dhe nuk është shfaqur në ekran. Por sigurisht që ky moment nuk ka kaluar pa u kapur nga kamerat e celularëve të tifozëve. Kujtojmë se për

Vuçiqi bisedon me dhëndrin e Trumpit rreth planeve për Beogradin
Lajme

Vuçiqi bisedon me dhëndrin e Trumpit rreth planeve për Beogradin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u takua të mërkurën me Jared Kushner, dhëndrin e ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Vuçiq shkroi në profilin e tij në Instagram se ishte një “shkëmbim frymëzues i ideve” dhe se ia tregoi Kushnerit Beogradin dhe “shpjegoi disa nga planet për rritjen edhe më të shpejtë

13 vjet pa Zonjën e Hekurt të LDK-së, Nekibe Kelmendi
Lajme

13 vjet pa Zonjën e Hekurt të LDK-së, Nekibe Kelmendi

Më 19 qershor të vitit 2011, u nda nga jeta ministrja e parë e Drejtësisë në Kosovën e pasluftës, Nekibe Kelmendi. Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovëës, Lumir Abdixhiku, tha se figura e saj ishte qenësore në lëvizjen kombëtare për liri, pavarësi e demokraci, po ashtu edhe simbol i qendresës. Fotoja e Nekibe Kelmendit është

Bogujevci mirëpret homologun portugez, takimi i paraprin Forumit të parë Ekonomik mes dy vendeve
Lajme

Bogujevci mirëpret homologun portugez, takimi i paraprin Forumit të parë Ekonomik mes dy vendeve

Nënkryetaria e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Saranda Bogujevci, së bashku me deputetin Erxhan Galushi, i cili e kryeson Grupin e Miqësisë Kosovë-Portugali të Kuvendit të Republikës së Kosovës, mirëpriti sot në Kosovë homologun e saj nga Portugalia, Nënkryetarin e Kuvendit të Portugalisë, Marcos Perestrello. Siç njofton kumtesa për media, nënkryetari i Kuvendit të Republikës

Kurti pret ministrin e Brendshëm të Izraelit, fton investitorët izraelit
Lajme

Kurti pret ministrin e Brendshëm të Izraelit, fton investitorët izraelit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, mirëpriti gjatë ditës Ministrin e Brendshëm të Izraelit, Moshe Arbel, i cili ndodhet në vizitë zyrtare në Kosovë. Siç njofton kumtesa për media, kryeministri Kurti i uroi fillimisht mirëseardhje ministrit Arbel, veçanërisht me rastin e marrëveshjes e cila është nënshkruar sot mes dy shteteve tona për heqjen e regjimit të

Mot i nxehtë sot, temperaturat deri në 34 gradë
Lajme

Mot i nxehtë sot, temperaturat deri në 34 gradë

Mot kryesisht me diell dhe i nxehtë parashihet për ditën e martë në vend. Vransira të pakta lokale pritet të zhvillohen përreth zonave malore. Tempraturat minimale zbresin në 15C e 17C, ndërsa maksimalet shkojnë deri në 33C e 34C. Frynë erë e lehtë jugperëndimore 1-4m/s. Kushte tipike të një vale nxehtësie do të kemi në

Lajçaku sot takohet me kryeministrin serb në Greqi
Lajme

Lajçaku sot takohet me kryeministrin serb në Greqi

Kryeministri i Serbisë, Millosh Vuçeviq, do të jetë pjesëmarrës në konferencën dyditore ndërkombëtare “Paqja dhe zhvillimi i qëndrueshëm” që do të mbahet në Athinë të Greqisë të martën dhe të mërkurën. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Serbisë, thuhet se gjatë qëndrimit të tij në Greqi, Vuçeviq do të takohet me të dërguarin e

Scroll to Top