TikTak.al

-Life-Style

Manjati britanik i naftës vret gruan e tij dhe më pas bën vetëvrasje/ Detajet nga ngjarja shokuese – Balkanweb.com – News24
-Life-Style, Fillimi

Manjati britanik i naftës vret gruan e tij dhe më pas bën vetëvrasje/ Detajet nga ngjarja shokuese – Balkanweb.com – News24

Krimi ndodhi teksa tre fëmijët e çiftit ishin në shtëpi – Ata debatuan për mesazhet që merrte gruaja e tij prezantuese çeke Një rast i paimagjinueshëm i dhunës në familje ndodhi në Ankara me një manjat britanik të naftës që vrau gruan e tij, ish-prezantuesen, këngëtaren dhe aktoren 40-vjeçare çeke në shtëpinë e tyre dhe

Billie Eilish thyen rekordin e Spotify, bëhet artistja e tretë që tejkalon 100 milionë dëgjues mujorë – Balkanweb.com – News24
-Life-Style, Fillimi

Billie Eilish thyen rekordin e Spotify, bëhet artistja e tretë që tejkalon 100 milionë dëgjues mujorë – Balkanweb.com – News24

Billie Eilish theu një tjetër rekord gjatë karrierës së saj muzikore. Këngëtarja fituese e Grammy dhe Oscar është artistja e tretë që tejkalon 100 milionë dëgjues mujorë në Spotify, konfirmoi shërbimi i transmetimit të muzikës për Billboard javën e kaluar dhe ajo e bëri këtë me vetëm 82 këngë në katalogun e saj muzikor. Eilish

2 vjet pas martesës së tyre, Kourtney Kardashian dhe Travis Barker vendosin të jetojnë së bashku – Balkanweb.com – News24
-Life-Style, Fillimi

2 vjet pas martesës së tyre, Kourtney Kardashian dhe Travis Barker vendosin të jetojnë së bashku – Balkanweb.com – News24

Kourtney Kardashian zbuloi në episodin e fundit të reality show-t ‘The Kardashians’ se ajo dhe bashkëshorti i saj, Travis Barker, më në fund janë bashkuar së bashku pothuajse dy vjet pas martesës së tyre. Personazhi televiziv 45-vjeçar bëri ndryshimin e stilit të jetesës, ndërsa ajo dhe bateristi 48-vjeçar Blink-182 mirëpritën fëmijën e tyre të parë

Gatimi me kapak të hapur mund të rezultojë në humbje të lëndëve ushqyese, ja çfarë duhet të dini – Balkanweb.com – News24
-Life-Style, Fillimi

Gatimi me kapak të hapur mund të rezultojë në humbje të lëndëve ushqyese, ja çfarë duhet të dini – Balkanweb.com – News24

Në udhëzimet e fundit dietike për indianët (DGI) që synojnë promovimin e praktikave më të mira të sigurisë ushqimore, Këshilli Indian i Kërkimeve Mjekësore (ICMR) ka paralajmëruar kundër metodës mbizotëruese të “gatimit me kapak të hapur” të përdorur nga shumë familje dhe institucione ushqimore. Kjo teknikë tradicionale e gatimit, e cila përfshin lënien e tenxhereve

Përse disa njerëz e ndjejnë nxehtësinë më shumë se të tjerët? Ka një shpjegim – Balkanweb.com – News24
-Life-Style, Fillimi

Përse disa njerëz e ndjejnë nxehtësinë më shumë se të tjerët? Ka një shpjegim – Balkanweb.com – News24

Ardhja e sezonit të bukur të verës për dikë është një mundim i vërtetë Intoleranca e nxehtësisë rezulton ndër vështirësitë e mëdha që organizmi të rregullojë ekuilibrat e tij të brendshëm që të përshtaten me temperaturën. Në këto raste djersitja është intensive, fytyra bëhet më e kuqe e në disa raste edhe rrobat marrin ngjyrë

Scroll to Top