TikTak.al

Lifestyle

Dritat e Veriut dhurojnë spektakël! Stuhitë e forta gjeomagnetike, qielli vishet me ngjyrat mbresëlënëse (Fotot)
Kryesore, Lifestyle, Pop News, Të Fundit

Dritat e Veriut dhurojnë spektakël! Stuhitë e forta gjeomagnetike, qielli vishet me ngjyrat mbresëlënëse (Fotot)

Pjesë të mëdha të botës panë një pamje të rrallë të Dritave Veriore të premten mbrëma, pas një prej stuhive më të forta gjeomagnetike që ka goditur Tokën prej vitesh. Këto ngjarje rrisin shanset që dritat të jenë të dukshme, dhe hera e fundit që pati një stuhi kaq të fortë ishte në vitin 2003.

Punë Pa Teka/ Salsano Rrapi, klienti i parë për Kristin! Zbulon punën që ka bërë përpara Portokallisë: Mbi 12 orë…
Kryesore, Lifestyle, Pop News, Të Fundit

Punë Pa Teka/ Salsano Rrapi, klienti i parë për Kristin! Zbulon punën që ka bërë përpara Portokallisë: Mbi 12 orë…

Moderatori dhe aktori i “Portokallisë”, Salsano Rrapi, ka treguar për punën e parë që ka bërë. Gjatë programit të “Punë Pa Teka” ai ka qenë klienti i parë për Kristin, e cila nisi punë në një nga baret në Bllok. Salsano Rrapi tregoi se ka punuar shofer gjatë viteve 1999-2003, teksa qëndronte në punë mbi

Besa Kokëdhima dështon me “Titan”, Shqipëria nuk kalon në finalen e “Eurovision 2024”
Kryesore, Lifestyle, Pop News, Të Fundit

Besa Kokëdhima dështon me “Titan”, Shqipëria nuk kalon në finalen e “Eurovision 2024”

Këngëtarja Besa Kokëdhima nuk ka mundur ta dërgojë Shqipërinë në finalen e Eurovision. Ajo performoi me këngën “Titan” në natën e dytë të garës, e shoqëruar nga balerinët. Besa kishte zgjedhur të vishte një fustan të gjatë, të shndritshëm. Për sa i përket “Eurovision 2024”  10 vende kaluan gjysmëfinalen e parë që ishin: Serbia, Portugalia

Fotot/ Fustanet virale në rrjetet sociale, Katy Perry dhe Rihanna pre e mashtrimit: Nuk ishim prezente në Met Gala, fotot janë krijuar nga AI
Kryesore, Lifestyle, Pop News, Të Fundit

Fotot/ Fustanet virale në rrjetet sociale, Katy Perry dhe Rihanna pre e mashtrimit: Nuk ishim prezente në Met Gala, fotot janë krijuar nga AI

Met Gala e cilësuar ndryshe si “nata e madhe e modës”, si çdo vit edhe këtë herë tërhoqi vëmendjen mediatike. Por teksa ende nuk kanë kaluar 24 orë që nga përfundimi i ngjarës së rëndësishme që përfshin artistë të ndryshëm të njohur në të gjithë botën, në pah ka dalë një mashtrim. Katy Perry ka

“Mami zbuloi kancerin, hyri fshehurazi në operacion”, Neda Balluku: Ishte tronditëse, mendova…
Kryesore, Lifestyle, Pop News, Të Fundit

“Mami zbuloi kancerin, hyri fshehurazi në operacion”, Neda Balluku: Ishte tronditëse, mendova…

Neda Balluku ka rrëfyer në “S’e Luan Topi” një moment të vështirë të jetës, atë të diagnostikimit të mamit të saj me kancer. Ajo deklaroi se rastësisht gjatë fushatës për kancerin e gjirit në tetor, i ka kërkuar të ëmës të bëjë një kontroll, i cili zbuloi në kohë kancerin. Por Neda zbuloi se askush

“Po kalojnë një ferr”, stilistja e çiftit mbretëror rrëfen situatën në Pallat pasi princesha e Uellsit u diagnostikua me kancer
Kryesore, Lifestyle, Pop News, Të Fundit

“Po kalojnë një ferr”, stilistja e çiftit mbretëror rrëfen situatën në Pallat pasi princesha e Uellsit u diagnostikua me kancer

Bashkëpunëtorja e ngushtë e çiftit Kate Middleton dhe Princi Ëilliam,  Amaya Arrieta tha se po kalojnë një ferr. Arietta, e cila është stiliste e tre fëmijëve të çiftit princëror, bëri deklaratën pasi princesha u diagnostikua me kancer. “Janë të shkatërruar për momentin, mendoj se po kalojnë në ferr. Është vërtet personale”, ka thënë ajo për median e huaj.

Prindër për herë të dytë? Shpat Kasapi surprizohet nga partnerja e veshur nuse: Do ta lija…
Kryesore, Lifestyle, Pop News, Të Fundit

Prindër për herë të dytë? Shpat Kasapi surprizohet nga partnerja e veshur nuse: Do ta lija…

Shpat Kasapi u surprizua nga bashkëshortja, Selvija, gjatë intervistës në një nga rubrikat të “E Diell”. Nën tingujt e muzikës së Erik Lloshit, mikut të këngëtarit, Selvija u shfaq me një vello në kokë. Shpati ka mbetur i habitur në momentin që e pa partneren e tij të veshur ashtu. Ndërkohë ata kanë zbuluar disa

Scroll to Top