TikTak.al

Mali i zi

Komisioneri Varhelyi: Mali i Zi, vendi kandidat më i avancuar në negociatat për anëtarësim
Kryesore, Mali i zi, Të Fundit

Komisioneri Varhelyi: Mali i Zi, vendi kandidat më i avancuar në negociatat për anëtarësim

Komisioneri evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi tha të martën në Podgoricë se Mali i Zi duhet të përfitojë nga mundësia e madhe dhe momenti i favorshëm për të përshpejtuar rrugën evropiane, në mënyrë që të ringjallet procesi i zgjerimit të Bashkimit Evropian me anëtarësim. Varhelyi bëri të ditur në Mal të Zi se

Analiza nga VOA/ Mali i Zi, mes synimit dhe pengesave drejt integrimit evropian
Kryesore, Mali i zi, Të Fundit

Analiza nga VOA/ Mali i Zi, mes synimit dhe pengesave drejt integrimit evropian

Mali i Zi po vazhdon rrugëtimin politik në dy kahe të ndryshme që sipas analistëve dhe opozitës mund të shkaktojë fërkime të rrezikshme politike në një vend shumetnik. Kryeministri Milojko Spajiç këtë javë mori mbështetje të dukshme nga Brukseli, ku zyrtarët europian përshëndetën progresin e arritur në Mal të Zi në vetëm tre muajt e

Analiza/ Përçarjet dhe Kongreset paralele të Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut
Kryesore, Mali i zi, Të Fundit

Analiza/ Përçarjet dhe Kongreset paralele të Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut, në vazhdën e përçarjeve brenda Aleancës për Shqiptarët (ASH), Kongresi i sotëm i jashtëzakonshëm, i thirrur nga krahu i zotit Ziadin Sela shkarkoi zotin Arben Taravari nga funksioni i kryetarit të partisë dhe e zgjodhi zotin Sela për kryetar të ri të saj. Ky Kongres pason vendimin e Kongresit të organizuar

Scroll to Top