TikTak.al

Mjekësi

Pesë arsye pse duhet pirë çaji i kamomilit
Mjekësi

Pesë arsye pse duhet pirë çaji i kamomilit

Përderisa çaji i kamomilit ndihmon rreth çështjeve të ndryshme shëndetësore, çdo ditë e më shumë dietologët e njohësit e çështjeve shëndetësore po e rekomandojnë si lloj ilaçi natyral. WioNews ka renditur pesë arsye pse duhet pirë çaj kamomili më shpesh. Studimet kanë treguar se çaji i kamomilit ka efekte pozitive te lëkura, përveç që ndihmon

Pozicionet më të mira kundër dhimbjes së shpinës
Mjekësi

Pozicionet më të mira kundër dhimbjes së shpinës

Dhimbja e shpinës është një problem nga i cili mund të vuani përgjatë gjithë jetës pa e vënë re. Mjafton pozicionimi i keq gjatë fëmijërisë, gjatë orëve në punë apo gjatë qëndrimit për t’ju shkaktuar këtë parehati që zgjat. Problemi nis tek qëndrimi dhe zgjidhja është po aty, çfarë mund të bëni për t’u liruar

Nëse doni shëndet të mirë të trurit, ja ushqimet që duhet të hani
Mjekësi

Nëse doni shëndet të mirë të trurit, ja ushqimet që duhet të hani

E dini që gjithçka ju konsumoni çdo ditë, ndikon në funksionin dhe shëndetin e trurit tuaj, duke përfshirë edhe aftësinë për të shmangur sëmundjen e Alzhemierit. Ekziston një ushqim në veçanti sipas Uma Naiddos, nutricioniste dhe pedagoge në Harvard University që thotë se është çelësi për një tru të shëndetshëm: perimet me gjethe jeshile. Duket

Scroll to Top