TikTak.al

OPINEWS

Idiotët e dobishëm të copëzimit tonë!
OPINEWS

Idiotët e dobishëm të copëzimit tonë!

VideoPolitiko Politiko | Samiti i NATOS, Paskal Milo tregon çfarë pritet të ndodh | Top News Politiko | Paskal Milo tregon për takimin e parë me kryeministrin Albin Kurti | Top News Politiko | Këshilla e Paskal Milos- Kosova duhet të fillojë të reflektojë | Top News

Beni pendohet vetë! – OPINEWS
OPINEWS

Beni pendohet vetë! – OPINEWS

VideoPolitiko Politiko | Samiti i NATOS, Paskal Milo tregon çfarë pritet të ndodh | Top News Politiko | Paskal Milo tregon për takimin e parë me kryeministrin Albin Kurti | Top News Politiko | Këshilla e Paskal Milos- Kosova duhet të fillojë të reflektojë | Top News

Shumë idiotë, në një metër katrorë!
OPINEWS

Shumë idiotë, në një metër katrorë!

VideoPolitiko Politiko | Samiti i NATOS, Paskal Milo tregon çfarë pritet të ndodh | Top News Politiko | Paskal Milo tregon për takimin e parë me kryeministrin Albin Kurti | Top News Politiko | Këshilla e Paskal Milos- Kosova duhet të fillojë të reflektojë | Top News

A po vuloset në Shqipëri një Erdogan i dytë?
OPINEWS

A po vuloset në Shqipëri një Erdogan i dytë?

Nga Michael Rubin Recep Tayyip Erdogan nuk ka frikë të provokojë Evropën apo Shtetet e Bashkuara. Ai shantazhoi NATO-n që të merrte më shumë avionë luftarakë dhe të detyronte Suedinë të kthente disidentët paqësorë në tortura dhe burgosje. Ai nuk pranon skemat e përbashkëta të sulmeve luftarake F-35 që kontraktualisht duhet t’i kthejë, duke ngritur shqetësimin

Në vend të një pikture për narko-shtetin e kreut të tij
OPINEWS

Në vend të një pikture për narko-shtetin e kreut të tij

Nga Luçiano Boçi Mafia ka evoluar me kohën dhe ka lënë pas brutalitetin fizik (jo se nuk është brutale) dhe ka rritur ndjeshëm brutalitetin ekonomik dhe atë politik. Ka ndërruar petk e lëkurë. Sot Mafia “angazhohet në fushata elektorale ku mbështet përfaqësuesit e vet dhe forcat politike që i dominon ose drejton, bën pastrim parash, posedon

“Mamica do na ngjethë mishtë”, ironia e Gjekmarkajt: Ahengu qeveritar me protagonist Babon do ja bëj bam në Milano
OPINEWS

“Mamica do na ngjethë mishtë”, ironia e Gjekmarkajt: Ahengu qeveritar me protagonist Babon do ja bëj bam në Milano

Nga Agron Gjekmarkaj Lajmi se ahengu qeveritar me protagonist Babo-qeverinë të diele do ja bëj bam në Milano zgjoi një sërë kërsherishë po më shumë se ato zhvilloi rubinetin e xhelozive! Vërtete në Athinë këndoi Noisi po brenda mazhorances ka plot vasha e djem zë qëruar që mund t’ja marrin vetë në kryeqendren lombarde. Njëzëri

Revolta e Qafë Barit si akt disidence i shpërfillur
OPINEWS

Revolta e Qafë Barit si akt disidence i shpërfillur

Lekë Mirakaj Rastësia e ka që, ndoshta ngjarjet qe kane lene gjurme te forta ne historinë e popullit tonë kane ndodhur ne muajin e Majit. Muaj i luleve i pranveres, shpresave, por qe disa herë eshte shoqeruar me ngjarje tragjike. Eshte kthyer ne ritual te pervitshem, edhe ne periudhen e post-diktatures te vrasjes me tradhti

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie
OPINEWS

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Nga Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirëorganizuar nga lobe të caktuara, që kanë një agjendë të tyren, pjesë e së cilës, siç duket është bërë edhe një institucion shtetëror. Mundohem të mos jem komplotist për natyrë, por kësaj here e besoj se qoftë Bashkia

Derrkuci transgjinor i Tiranës – OPINEWS
OPINEWS

Derrkuci transgjinor i Tiranës – OPINEWS

  Nga Luçiano Boçi Fëmijët dhe prindërit e shfaqes së ofruar nga Bashkia e Tiranës u gjendën përballë një skene të pamenduar kur përpara tyre u zbulua pamja e një derrkuci transgjinor, i konfiguruar nudo. Nuk e di cili ka qenë reagimi i audiencës dhe aq më pak mund të parashikoj përgjigjet e prindërve ndaj

Scroll to Top