TikTak.al

Opinion

“Mbi 200 zyrtarë te larte në rrjetën e SPAK”, Ngjela: t’u kontrollohen kontot bankare, do veprohet bashkë me shërbimin sekret
Kryesore, Opinion, Të Fundit

“Mbi 200 zyrtarë te larte në rrjetën e SPAK”, Ngjela: t’u kontrollohen kontot bankare, do veprohet bashkë me shërbimin sekret

E vetmja mënyrë në të cilën një shoqëri të mund të jetojë në çdo segment kohor pa grindje të dhunshme, duhet që kjo të vendosë drejtësinë shoqërore dhe drejtësia shoqërore të shfaqet ndaj çdokujt që ka bërë padrejtësi dhe mendon me bindje që ai është superior ndaj komshinjve të tij. Bertrand Russell. Por filozofi i

“Zefi i shtruar në psikiatri nga Sigurimi e Ndoci me 40 mijë këngë”, ironia e Demaliajt: Frederiku i internuar këndonte në Tiranë, kur e dërgoi Foto Çami te Ramizi…
Kryesore, Opinion, Të Fundit

“Zefi i shtruar në psikiatri nga Sigurimi e Ndoci me 40 mijë këngë”, ironia e Demaliajt: Frederiku i internuar këndonte në Tiranë, kur e dërgoi Foto Çami te Ramizi…

Nuk mund të nderosh një njeri më shumë se me të vërtetën Plato. Në Shqipëri ose gënjehet në mënyrë të paturpëshme që tashmë është modë në cfaqjen  ekranet televizive VIP, ose gjëndja psiko-mendore aluchinante është aq rëndë, sa deliri mithomanise-pathologjikë ka krijuar një gjëndje oborri psiqiatrik mediatik-kulturor kombëtar. Po lexoja që djali Zef Dedës, ai

“Mos ma prek Bubulinën”, Auron Tare polemizon me Vehbiun e Kocollarin për heroinën arvanitase të Revolucionit grek
Kryesore, Opinion, Të Fundit

“Mos ma prek Bubulinën”, Auron Tare polemizon me Vehbiun e Kocollarin për heroinën arvanitase të Revolucionit grek

Deklarata e kryeministrit Edi Rama se Laskarina Bubulina, e konsideruar si “Heroinë Kombëtare” në Greqi, vinte nga familje ku flitej shqip, ka shkaktuar debate dhe reagime të shumta. Studiuesi Auron Tare, në një qëndrim tijin të publikuar në rrjetet sociale, shkruan se Bubulina lindi në Stamboll, jetoi në Hidra dhe Specia midis arvanitasve, u martua

“Mos pa prek Bubulinën”, Auron Tare polemizon me Vehbiun e Kocollarin për heroinën arvanitase të Revolucionit grek
Kryesore, Opinion, Të Fundit

“Mos pa prek Bubulinën”, Auron Tare polemizon me Vehbiun e Kocollarin për heroinën arvanitase të Revolucionit grek

Deklarata e kryeministrit Edi Rama se Laskarina Bubulina, e konsideruar si “Heroinë Kombëtare” në Greqi, vinte nga familje ku flitej shqip, ka shkaktuar debate dhe reagime të shumta. Gazetari Auron Tare, në një qëndrim tijin të publikuar në rrjetet sociale, shkruan se Bubulina lindi në Stamboll, jetoi në Hidra dhe Specia midis arvanitasve, u martua

ANALIZA/ “SPAK-u, sëpata që pret nga dy tehet”, analisti: Goditjet mbi emisarët e krimit të organizuar, sinjal i një strategjie të dukshme
Kryesore, Opinion, Të Fundit

ANALIZA/ “SPAK-u, sëpata që pret nga dy tehet”, analisti: Goditjet mbi emisarët e krimit të organizuar, sinjal i një strategjie të dukshme

SPAK-u, sëpata që pret nga dy tehet – Nga Lorenc Vangjeli SPAK-u është shndërruar në një sëpatë me dy tehe. Vret e pret në viset e politikës, administratës së lartë e pushtetit lokal dhe pret e vret edhe në trojet e helmuara në krimit të organizuar. Në pamje të parë duket se nami e batërdia

“Azgan, Azgan, po të luajti njeri atje…”, pse duhen arrestuar edhe prindërit e vrasësit të policit
Kryesore, Opinion, Të Fundit

“Azgan, Azgan, po të luajti njeri atje…”, pse duhen arrestuar edhe prindërit e vrasësit të policit

“Azgan, po të luajti njeri atje… Azgan, Azgan! Zoti para..”Fytyra e qeshur e 23 vjeçarit shqiptar vrasës dhe sjellja e frikshme e familjarëve të tij, më sollën në mend rastin e një ngjarje kriminale të një 15 vjeçari amerikan, Ethan Crumbley. Marrja e jetës së katër nxënësve në shkollën e mesme të Oxford-it në 2021

Analizë/ Preç Zogaj: “Republika e prokurorëve”, një trillim i të korruptuarve
Kryesore, Opinion, Të Fundit

Analizë/ Preç Zogaj: “Republika e prokurorëve”, një trillim i të korruptuarve

“Republika e prokurorëve” nuk ka ekzistuar e nuk mund të ekzistojë në një vend demokratik. Nuk e lejon arkitektura e ndërtimit të pushteteve të ndara e të pavarura në ndërveprim me njëri-tjetrin. Atë e kanë sajuar si shprehje poshtëruese politikanët e korruptuar. Me qëllimin e qartë për të ndaluar hetimin e bëmave të tyre nga

“Gishtin ka thyer Jorushi jo kokën”, analiza satarike e Gjekmarkajt për seancën në Kuvend: Muli lëshoi ortekë guri, Ulsiu me ç’ka dëgjuar…
Kryesore, Opinion, Të Fundit

“Gishtin ka thyer Jorushi jo kokën”, analiza satarike e Gjekmarkajt për seancën në Kuvend: Muli lëshoi ortekë guri, Ulsiu me ç’ka dëgjuar…

Kronikë dhimbjeje për gishtin e Jorushit dhe të tjera ndodhi. Seanca në Kuvend për mua filloi me një lajm të trishtë. Atë ma percolli Lideri në perspektive Gazi pa ju dridhur qerpiku as zëri, me qetësinë e atij që të thotë shendet pasi je kollitur. Ne u ulem, madje edhe vetë Muçua hundë e buzë

Scroll to Top